Alarko Klima Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

Alarko Klima Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor uyarısı dış ortamın soğuk olduğu zamanlarda, klimanız oluşan buzlanmayı eritirken ortaya çıkabilir. Klimanın dış ünitesi olumsuz hava şartlarından etkilenebilir. Sizler cihazınızı belli bir ısıya getirdiğinizde o ısıya ulaşmak için klima çalışacaktır. Fakat dış ortam sıcaklığı oldukça düşükse öncelikle oluşan buzlanmayı giderecek sonrasında ayarlanan ısıya gelecektir. Bu durumda klimadaki kırmızı ışığı yanıp sönebilir. Biraz beklerseniz klimanız defrost işlemini tamamladıktan sonra normale dönebilir.

Belirlenen ısı derecesine klima ulaştığında kırmızı ışığın devamlı yanması normal bir durumdur. İşlemi tamamladım ve belirlenen ısıya geldim uyarısını size vermektedir. Ama devamlı yanıp sönmesi, klimanın kesintili çalışmasına neden olur ve bunu da arıza kodu ile sizlere bildirir.

Alarko klimada kırmızı ışığın yanıp sönme nedenleri şunlar olabilir:

  • Klima defrost işlemini gerçekleştiremiyor olabilir.
  • Dış gövde ya da borular donmuş olabilir.
  • Sensör arızalanmış olabilir.
  • Gazı eksilmiş ya da bitmiş olabilir.

Alarko Klima Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor uyarısını alanlar servis yardımı alarak nedenini öğrenebilir. Alarko Klima Servisi karşılaşılan uyarı kodlarındaki arızaların giderilmesinde sizlere yardımcı olacaktır.

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45