Alarko Klima Yeşil Işık Yanıp Sönüyor

Alarko klima yeşil ışık yanıp sönüyor ile ilgili bir sorun yaşıyor iseniz bunun pek çok sebebi olabilir. Klimanızda böyle bir ışık gördüğüzde öncelik ile ne tür nedenden dolayı yandı bilmeniz gerekir. Bu soruna göre çözüm yolu bulunmalıdır.

Yeşil ışık yanıp sönmesi bir uyarı olabileceği gibi büyük bir sorunu da işaret ediyor olabilir. Yapmanız gerekenlerden ilki klimanızı kapatmanızdır. Bir süre kapalı kaldıktan sonra tekrar açınız. Hala aynı ışığı yanıp sönüyor ise servis çağırınız.

Yeşil ışık yanıp sönmesi gibi klimaların gerek uyarı gerek hata kodu olarak pek çok tepkisi bulunur. Bunların hangi durumlarda çıktığını bilerek klimanızı koruyabilirsiniz. Hangi sorunda ne yapmanız gerektiği konusunda fikir sahibi olmalısınız.

Klima kullanımı konusunda yapılması gereken bir diğer husus ise rutin bakımlarıdır. Zamanında yapılacak bakım klimanızın ömrünü uzatır. Olası sorunlar önceden fark edilir ve müdahale edilir. Uyarılar ve hata kodları ile karşılaşınca servis çağırmak önemlidir. Bu tür sorunlarda bizlere ulaşabilir, probleminizi iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45