Beko Klima Ch 38 Hatası ✔️ (ÇÖZÜMÜ)

Beko klima ch 38 hatası ile karşılaşan kullanıcılar bu hatanın ne ifade ettiğini araştırmaktadır. Klimalar günlük hayatı kolaylaştıran, insan hayatına konfor katan bir eşyadır. Yaz ve kış olarak her mevsimde kullanılması klimaları yoğun bir çalışmaya sürüklemektedir. Bu yoğun çalışma saatleri içerisinde klimalarda bazı arızalar ortaya çıkıyor. Beko belirlediği klima kodları ile kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Klima sahiplerinin klima hata kodlarını anlamını bilmesi halinde meydana gelen sorun en yakın zamanda giderilir.

Ch 38 Hatası Nasıl Giderilir?

Yoğun bir çalışma temposu olan klimalar çeşitli nedenlerden arıza çıkarıyor. Arıza nedeni tespit edildikten sonra bir profesyonelden destek alınıp alınmayacağına kadar verilmelidir. Klimaların üzerinde beliren hata kodları arızanın boyutunu belirlemede önemli bir etkendir. Beko klimalarının ch 38 kodu klima gazı arızasının belirtisidir. Bu noktada yapılması gerekenler;

  • Klimalarda gaz problemi profesyonellik gerektiren bir durum olduğu için teknik servisten yardım talep edilmesi önerilir.
  • Gaz probleminin giderilmemesi uzun vadede daha büyük sorunlara yol açabileceği için en yakın zamanda tedbir alınarak bir teknik servise danışılmalıdır.

One thought on “Beko Klima Ch 38 Hatası ✔️ (ÇÖZÜMÜ)

  1. Merhaba arkadaşlar, Beko klima CH 38 hatası genellikle dış üniteye yeterli elektrik akımının gelmediği zaman meydana gelir. İlk adım olarak, klimanızın elektrik bağlantılarını kontrol etmenizi öneririm. Sigortanın atıp atmadığını veya herhangi bir elektrik kesintisi olup olmadığını kontrol edin. Eğer elektrikle ilgili bir problem yoksa, sorun dış ünitenin kendisinde olabilir. Bu durumda, dış ünitedeki kondansatörlerin veya fan motorunun arızalanmış olabileceğini düşünebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45