Bosch Klima P0 Arızası

Bosch klima P0 arızası aslında bir hata kodu değildir. Bu durum power olarak nitelendirilmektedir. Normalde klimanın bulunduğu ortam eğer olması gerekenden daha sıcak ise bu durumda klima soğutucu modunu daha da güçlendirmektedir. Normal şartlarda soğutucunun güçlendirme modu 18 derece olarak ayarlanmaktadır.

Olay şu ki ortam ne kadar sıcak olursa olsun bu süreç ortam sıcaklığı 18 dereceye düşene kadar sürmektedir. 18 dereceye düştüğünde ise soğutma modu otomatik olarak devre dışı kalmakta ve klima normal bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Power durumu dış ünitedeki buzlanmadan dolayı meydana gelmektedir.

Buzlanma durumu ortaya çıktığında klima ortamı çok soğuk olarak algılamaktadır ve sıcak hava modunu devreye sokmaktadır. Sıcak hava modu ise 30 derece olduğundan dolayı ortam sıcaklığı 30 dereceye ulaşana kadar klima bu modda çalışmaktadır.

P0 arıza sebepleri ise şunlardır:

  • Dış ünitede buzlanma olmuş olabilir.

Bosch klima P0 arızası için Bosch Klima Servisi aranmalı ve yardım alınmalıdır. Her ne kadar bir arıza olarak sayılmasa da Klima Servisi tarafından değerlendirilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45