Cartel Klima L6 Hatası

Cartel klima L6 hatası olduğunda; arızanın tespit edilerek onarılması açısından, öncelikle iç ünite fanının arızasının kontrol edilmesi gerekir.

Cartel Klima L6 Hatası Nasıl Çözülür?

Cartel klima l6 hatası iç ünite fan hatası anlamındadır. Fanın devir sayısında eksiklik olmasından kaynaklı olarak, bu işaret klimada belirebilmektedir. Arızanın teşhis edilerek onarılması için, uzman desteğinin alınması gerekir. Cartel klimalarda bazen karşılaşılan bu durumlarda doğru teşhisin yapılması ve fan ayarının uzman eller tarafından yapılması gerekir. Çok hassas işlemler olabileceği için, bu konuda bilgi ve donamımı olmayan kişilerin fan onarımını yapması, daha büyük maliyetli sorunları da beraberinden getirebilmektedir. Başka sorunlarla da beraber olmaması için, detaylı inceleme yapmak gerekebilir.

  • İç ünite fan arızası olarak bilinen l6 hata kodu görüldüğünde, cihazın genel olarak 30 saniye kadar çalışması ve fanda görülen herhangi bir sorun da kendi kendini kapatma durumuyla karşı karşıya kalınmaktadır. Arızanın giderilmemesi halinde; ısı vermeyle ilgili sorun yaşanacağından, kısa süre içinde kullanıcıların teknik servise ulaşmaları gerekmektedir.
  • Fanın devir sayısı eksik olacağı için, bunun kontrolünün yapılması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45