Samsung Klima C1 Hatası

Samsung klima C1 hatası; pek çok kullanıcı için tedirgin edici olsa da, aslında bunun arıza olmadığını belirtmek gerekir.

Samsung Klima C1 Fonksiyonu Nasıl Çalışır?

Samsung klima kullanıcılarının karşılaştığında arıza bildirimi yapmayı düşündüğü, aslında klimanın otomatik temizleme fonksiyonunun aktif şekilde çalıştığını belirten kod c1’dir. Samsung klima c1 hatası; arıza belirtmediği gibi, temizleme işlemiyle birlikte, otomatik soğutma, nem alma ve klima kuruluğu, otomatik ısıtma, fan temizliği işlemlerini de yapmaktadır.

  • Klima temizleme işini yaptığında; klima dış ısı eşanjöründeki buzlanmayı gidermek için, buz çözme işlevini 5-12 dakika boyunca çalıştırmaktadır. Klima bu buzu çözme işini tamamlayana kadar beklenmelidir.
  • Klima tüm otomatik temizliği yaptıktan sonra, bu işaretin kaybolduğunu görebilmek mümkündür.
  • Fonksiyonun devre dışı olması için klima ister açık ister kapalı olsun, kumandadan ayarlar tuşuna basılır. Ardından sağ ve sol yön tuşları kullanılarak, temiz seçeneğine basılmalıdır. Ayarlar tuşu ile otomatik fonksiyon devre dışı bırakılabilmektedir. Temizleme işlemi otomatik soğutmada ya da nem almada yaklaşık yarım saat sürmektedir. Otomatik ısıtmada, ısıtmada ya da fan modunda bu işlem 15 dakikadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45