Daikin Klima Açma Kapama Işığı Yanıp Sönüyor

Daikin klima açma kapama ışığı yanıp sönüyor sorunu her klimada gözlenmektedir. Bunun gibi sorunlar klimada arıza olduğunun göstergesi olabilir. Durumu anlamak için gereken kontrollerin yapılması gerekir. Klimaların hassas makineler olması, kullanıcısının klima kullanımı hakkında ön bilgilerinin olmaması durumunda klima kumandasıyla yapılabilecek tüm işlemler klimaya zarar verebilir. Elbette ki bu sorunlar sadece kullanıcısından kaynaklı değil başka sebeplerin de olabileceğinin göstergesi olabilir.

Daikin Klima Açma Kapama Işığı Yanıp Sönüyor Sorunu

Daikin klima açma kapama ışığı yanıp sönüyor sorunu birçok faktörden kaynaklanabilir. Genelde bu sorunlar klimanın iç yapısında bulunan malzemelerin ömrünün azalmasından ya da darbe ve benzeri durumlarda söz konusu olabilir. Gelin birlikte bu sorunların neler olduğuna bakalım.

  • Klimanın hava filtresi kontrol edilmeli, filtre kirli ise temizliği yapılmalıdır. Cihazı yeniden deneyerek sorunun çözülüp çözülmediği gözlenmeli.
  • İçte ve dışta bulunan hava giriş üniteleri kontrol edilmeli, tıkanma gibi bir şey söz konusuysa mutlaka giderilmelidir.
  • Soğutucu kapatılmalı.
  • Çoklu bir sistemi içerisinde barındırıyorsa iç ünitelerin tümünde bağlantıların ve modların aynı olup olmadığına bakılmalıdır.

Belirtilen durum arızanın giderilmesine yardımcı olmuyor ya da bu durumda herhangi bir bilginiz yoksa lütfen markanızın yetkili servisini çağırınız.

Close

Son Arızaları

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45