Daikin Klima Işık Yanıp Sönüyor

Daikin klima ışık yanıp sönüyor sorunu birçok faktörden kaynaklanabilir. Genelde bu sorunlar klimanın iç yapısında bulunan malzemelerin ömrünün azalmasından ya da darbe ve benzeri durumlarda söz konusu olabilir. Durumu anlamak için gereken kontrollerin yapılması gerekir.

Daikin Klima Işık Yanıp Sönüyor Sorunları

Daikin klima ışık yanıp sönüyor klimaların hassas makineler olması, kullanıcısının klima kullanımı hakkında ön bilgilerinin olmaması durumunda klima kumandasıyla yapılabilecek tüm işlemler klimaya zarar verebilir. Elbette ki bu sorunlar sadece kullanıcısından kaynaklı değil başka sebeplerin de olabileceğinin göstergesi olabilir. Aşağıda belirteceğimiz maddelerde probleme dahil herhangi bir şey bilmemeniz durumunda yetkili servis ile iletişime geçmenizi öneririz.

  • Klima zamanlayıcısı, klimanın kendi kendine otomatik açılıp kapanmasına sebep olan faktörlerdendir. İç kısımda zamanlayıcının kırılması durumunda bu tür bir arıza gözlemlenebilir.
  • Klimanın hava filtresi kontrol edilmeli, filtre kirli ise temizliği yapılmalıdır. Cihazı yeniden deneyerek sorunun çözülüp çözülmediği gözlenmeli.
  • Soğutucuyu kapatın, engelleri kaldırın.
  • Klimanın iç ve dış temizliğin yapılmaması durumunda da beyaz ışık hatası verebilir. Bu durumda klimanıza gereken özeni gösterip temizlemenizi tavsiye ederiz.

Belirtilen tüm durumlar denendikten sonra ışığın yanıp sönmesi durduysa bilin ki klimanızda herhangi arıza söz konusu değildir. Işık yanıp sönmeye devam ediyorsa lütfen yetkili servis ile irtibata geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45