Klimanın Işığı Neden Yanıp Söner?

Klimanın ışığı neden yanıp söner? Sorusu klima kullanıcılarının hayatlarının bir döneminde mutlaka araştırdığı sorulardandır. Klimaların belirli bir kullanım ömürleri vardır. Bu süre içerisinde çeşitli arızalar meydana gelebilir. Bu arızaların mevcudiyetini kullanıcılara yansıtmak için çeşitli sinyaller veren klimaların sorunları, doğru tekniklerle kısa sürede çözüme kavuşabilir.

Klimanın ışığının yanıp sönme olayı mekanizmanın refleksi gibi bir durumdur. Klimalardaki meydana gelen arızalar bu ışıklar ile kolayca anlaşılır ve çözüme kavuşturulabilir.

Klimanın Işığı Neden Yanıp Söner? Servis Çağrılmalı mı?

Klimanın ışığı neden yanıp söner? Diye merak eden pek çok kullanıcı mevcuttur. Klimaların ışıkları çeşitli nedenlerden dolayı yanıp sönebilir.

Klimanın ışığının yanıp sönme nedenlerinden bazıları şunlardır;

  • Dış ortam sıcaklığı düştüğünde klima buzlanma yapar, ardından klima oluşan buzlanmayı eritmek için kesintili çalışır. Bu durumda ışık yanıp sönebilir.
  • Bunun yanı sıra ortam sıcaklığı yükseldiğinde de klimanın ışıkları yanıp sönebilir.
  • Devrede gevşek bir bağlantı mevcut olduğunda ışıklar yanıp sönebilir.
  • Devre kartı ile ilgili problemlerde de ışık yanıp sönebilir.

Yukarıdaki problemlerden dolayı klimalarda ışıklar yanıp sönebilir. Bu vb. durumlarda ilk olarak sebebe bakılmalı, ardından gerekli ise servis çağrılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45