Fujitsu Klima E4 Hatası

Fujitsu klima e4 hatası sorunu, çözümünde genelde reset atma işlemine başvurulur. Servis çağırmadan önce yapılması gereken alternatif çözümler mevcuttur. Elbette ki arıza durumları modele göre farklılık gösterebilmektedir. Klimanın hata sorunlarına ve çözümlerine dair herhangi bir bilginiz yoksa yetkili servis ile iletişime geçmenizi öneririz. Klimaların kullanmış olduğu sembolik dil arıza tespitini kolaylaştırır. Klimaların arıza verip vermediği birbirinden farklı kodlar aracılığıyla belirtilir. Elbette ki her kod farklı arıza nedenlerini belirtir. Böylece arıza teşhisini koymakta kolaylaşır.

Fujitsu Klima E4 Hatası Problemi

Fujitsu klima e4 hatası sorunu;

  • E4 hata kodu klimanın iç bobin termistörünün açık olduğunun hatasını verir.
  • Hatanın ne olduğu anlamak için klimanın iç mekanizmasına bakmadan önce elektrik akımının gerçekleşip gerçekleşmediğine bakmak gerek.
  • İç ünitesinde klimanın termistör ayarına bakılarak açık devre yapıp yapmadığına bakılır. Termistörün arızası büyükse elbette ki termistörü değiştirmek gerekecektir.
  • Termistör değiştirildikten sonra uzaktan kumanda aracılığıyla klima resetlenir. Klima yeniden açılır ve kumanda aracılığıyla hata kodları sistemin alt yapısına girilir. Klima tekrar açıp kapatıldıktan sonra düzeldiğini gözlemleyebilirsiniz.
  • Klina hakknda herhangi bir tecrübeniz yoksa yetkili servis ile iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45