Klima Motoru Çalışmıyor

Klima Motoru Çalışmıyor

Klima motoru çalışmıyor sorunu klima sorunları içerisinde yer alan en can sıkıcı sorun olmaktadır. Klima motorunun çalışmaması sorunu hem yaz hem de kış aylarında klima kullanılan evlerde ya da işyerlerinde karşılaşılan sorunlardan biridir. Klima motoru makinenin kalbi gibidir. Bu parçanın hasar görmesi ve arızalanması klimanın düzgün çalışmasını engeller. Peki klima motoru çalışmıyorsa sorunun nedeni ne olabilir ve bu sorunu çözmek için hangi çözümleri deneyebilirsiniz?

Klima Motoru Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Klimanın motoru çalışmıyor ise aşağıdaki anlatacağımız basit fakat kimi zaman işe yarayan çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz;

  • İlk olarak herhangi bir müdahaleye başlamadan önce klima ünitesinin gücünü kapalı konuma getirin. Kablolarda meydana gelen bir yanık veya aşınma olabileceği için öncelikle bunu kontrol etmeniz gerekir.
  • Kondenser fanının çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Klimanın soğutucu fanının çalışmaması bu duruma sebebiyet verebilir.
  • Fan motorunun düzgün bir biçimde çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Fan motorunda arızalı bir parça varsa eğer teknik servis tarafından bu parçanın yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45