Klima Motoru Devreye Girmiyor

Klima Motoru Devreye Girmiyor

Klima motoru devreye girmiyor sorunu herkesin zaman zaman yaşayabileceği bir sorun olmaktadır. Öncelikle çeşitli gözlemler yaparak arızanın sebebini saptamanız gerekmektedir. Klimanızı gözlemleyerek ve bazı yöntemler deneyerek klimanızın motorunun neden devreye girmediğini saptamak gerekir.

Klima Motoru Devreye Girmiyor Çözümü

  • Çoğu klima modeli klima gazı eksikliği sebebi ile devreye girmeyebilir. Klima gazının tamamlatılmasına ihtiyacını duyulur. Bu husus klima motorunun devreye girmemesi nedenlerinden bir tanesidir.
  • Bir diğer sık rastlanılabilen durum ise ekovat içindeki yağın zamanla eksilmesidir. Bu arızanın giderimi için gereken deneyimli bir ustadır. Yapılması gereken şey basma hattındaki gaz ile sisteme giden yağın geri dönmesi için uygun ortamın montaj sırasında oluşturulmasıdır. Yağ eksikliği durumunda kullanılacak olan gaz klima modeline ve markasına göre değişebilir.
  • İç ünite çalışmasına rağmen dış ünitenin çalışmaması gibi arızalar genellikle klimanın sinyal alıcıları ve sinyal sistemindeki arızalardan kaynaklanır.
  • Sorunu çözmek için klima kontrol cihazının veya ana kartın hasarlı olup olmadığını kontrol edin.
Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45