Klima Sıcak Modu Çalışmıyor

Klima Sıcak Modu Çalışmıyor

Klima sıcak modu çalışmıyor sorunu bazı kullanıcılar tarafından yaşanabiliyor. Klimaların ihtiyaç anında çalışmaması insanları zor durumda bırakıyor. Klimalar yaz kış her mevsimde kullanılan ürünlerdir. Özellikle kışları soğuk olan ve yaz aylarında sıcak olan yerlerde kullanılır. Klimaların ısıtmamasının birçok nedeni vardır. Bazı sorunları kendiniz çözebilir, bazılarını ise servis çağırarak çözmek gerekir.

Klima Sıcak Modu Çalışmıyor Nedenleri ve Çözümleri

  • Öncelikle klima kış modunda olmayabilir. Klimayı sıcak mod ayarına getirerek tekrar deneyebilirsiniz. Klimayı kış moduna getirmek için güneş resmi olan düğmeye bir defa basmak yeterli olacaktır.
  • Klimanın derecesi düşük ise ısı yeterli gelmeyebilir. Isınması istenen alan 24 derece iken klima 22 derecede ayarlı ise bu ısı yetersiz kalır ve odanın ısınmasını sağlamaz. Klimanın derecesini yükselterek klimanın ısıtıp ısıtmadığını kontrol edebilirsiniz.-
  • Son olarak da klimayı resetleyerek sorunun çözülüp çözülmeyeceğini görebilirsiniz.

Yukarıdaki bütün adımları yapmanıza rağmen klima odayı hala ısıtmıyor ise bir servis çağırmak gerekir çünkü sorun sandığınızda daha karışık olabilir.

Close

Son Arızaları

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45