Klima Soğuk Çalışıyor Sıcak Çalışmıyor

Klima Soğuk Çalışıyor Sıcak Çalışmıyor

Klima soğuk çalışıyor sıcak çalışmıyor sorunu hayatımızda bize zorluk çıkaran bir sorun olmaktadır. Klima soğuk çalışıyor fakat sıcak çalışmıyor diyorsanız ve bunun sebebini merak ediyor iseniz bunun birçok nedeni olduğunu belirtmekte fayda var. Bu sebeplerden bazılarını kendi başınıza kontrol edebilirsiniz ve düzeltebilirsiniz. Fakat bazı sorunlar için teknik servis çağırmanız gerekir. Sizin kendi başınıza kontrol edebileceğiniz durumları aşağıda detaylı bir şekilde anlatacağız.

Klima Soğuk Çalışıyor Sıcak Çalışmıyor Sorunu Çözümü

  • Klimanız soğutma ayarında takılı kalmış olabilir. Isıtma ayarında kalddığı için soğuk üfler. Bunun için klima kumandasında yer alan güneş simgesine basmanız yeterlidir. Eğer kumandanızda güneş simgesi yok ise heat yazısı olan düğmeye basınız.
  • Ortamın sıcaklığı klimanın ısısından daha yüksek olabilir. Bu neden ile klimanın sıcak çalıştığının farkına varmazsınız. Dereceyi yükseltip klimanızın sıcak çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz.
  • Klimayı resetleyerek tekrar çalıştırmayı deneyin.
  • Anakart yani klimanın beyni ile ilgili bir sorun olabilir. Görüldüğü üzere sizlerin deneyeceği durumları denedikten sonra hala klima sıcak çalışmıyor ise servis çağırın.

One thought on “Klima Soğuk Çalışıyor Sıcak Çalışmıyor

  1. Klimamız sıcak üflemeyince servis çağırdık. Problemin gaz eksikliğinden kaynaklandığını öğrendik. Gaz doldurulduktan sonra bir süre düzgün çalıştı ama daha sonra aynı sorun tekrarladı. Klima kullanıcılarına, düzenli bakımın önemini hatırlatmak isterim, özellikle kış aylarında sıcaklık düşmeden önce kontrol ettirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45