Klimadan Rüzgar Sesi Gelmesi

Klimadan rüzgar sesi gelmesi ile karşılaşıyorsanız öncelikle bu durumun sebebi, iç fan sesi, yeterli havayı emmemesi, dış kompresöründeki sorun ve daha pek çok sebepten dolayı oluşmuş olabilir. Birçok soruna karşı alınan önlem ve çözüm sağlanması oldukça önemli bir konudur. Ses kirliliğinin yanında aynı zamanda çalışmasında da sorun yaratabilir. Bu sebeple de filtrelerin temizliği, iç fanın sağlıklı bir çalışma göstermesi ile birçok önemli detay atlanmamalıdır. Klimalarda mevcut olan sorunlar arasında en yaygın olanı klimadan rüzgar sesi gelmesi, çözüme kavuşturulacak bir sorundur.

Klimadan Rüzgar Sesi Gelmesi ve Çözümü

Klimadan rüzgar sesi gelmesi birçok sorundan kaynaklanabilir. Bu sebeple de öncelikle hangi sorun sebebi ile oluştuğunu tespit etmek gerekir. Oluşan sorunlar ise aşağıda verilmiştir,

  • Dış ünite kompresöründe deformasyon oluşması
  • Sistemde yeterli miktarda gaz bulunmaması
  • Bakımsız klimalar

Yukarıda belirtilen detaylar dahilinde klimalardan birçok farklı ses çıkabilir. Bu sebeple de çıkan sesi ayırabilmek ve sorunun neden kaynaklandığını bilmek gerekir. Böylece çözüm ise daha kolay bir hal alacaktır. Eğer sorun çözümlenmiyor ise yetkili servisi aramanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45