Haier Klima Isıtmıyor

Haier klima ısıtmıyor sorunu ile karşı karşıya kalan bireyler, Haier markası da dahil olmak üzere klimalardaki ısınma yetersizliklerinin fan sorunları, boru hattı arızaları, kompresör bozulması gibi sebeplerden dolayı meydana gelebildiğini bilmelidir. Eğer klimanızın derecesi yüksek olmasına rağmen ortamı yeteri kadar ısıtamıyorsa, klimanın verimli çalışabilmesini sağlamak amacıyla bazı bireysel işlemler yapılabilmektedir.

Haier Klima Isıtmıyor, Ne Yapmalıyım?

Haier klima ısıtmıyor arızası yaşanıyorsa, ilk olarak klimanızı bireysel olarak kontrol etmeniz tavsiye edilmektedir. Kontrolleri yaparken ise dikkat etmeniz gereken hususlar şu şekildedir:

  • Klimanızın fanının açık olduğundan emin olunuz.
  • Klimanın hava filtrelerinde toz birikintisi varsa temizleyiniz ve tekrar klimayı çalıştırarak deneme yapınız.
  • Klimanızın kış modunda olduğundan emin olunuz, eğer kış modunda değilse “Mode” butonuna kar ikonu görene kadar tıklayınız.
  • Klimanızın gaz düzeyini kontrol ettiriniz.

Bu yöntemler, klimalarda görülen ısıtma sorunlarını çözmek için kullanılabilmektedir. Ancak borular, kompresör, ısıtma sistemi ve bu gibi dışarıdan görülmeyen bir sorun yaşanıyorsa, bireysel olarak müdahale etmek yeterli olmayacağı için destek almanız gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45