Klimanın Borusundan Su Akmıyor

Klimanın borusundan su akmıyor sorunu, klimanın tahliye borusundan hiç su akmadığını gören kullanıcıların araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Düzenli olarak çalışan klimalar, yaşanan basınç ve klimanın iç ünite yoğuşması nedeniyle tahliye borularından dışarı su akıtmaktadır. Bu durum oldukça normaldir. Ancak sürekli çalışan bir klimanın su akıtmaması, borularda bir sorun olduğu anlamına gelmektedir.

Klimanın Borusundan Su Akmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Klimanın borusundan su akmıyor sorunu yaşayan bireyler, ilk olarak tahliye borusunu kontrol etmelidir. Eğer su borusundan hiç su akmıyorsa, borularda bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken adımlar şunlardır;

  • Klimanın tahliye borusuna bir peçete koyup kontrol ediniz. Su gelmiyorsa, yoğuşmanın az olduğunu öğrenebilirsiniz.
  • Borudan su gelmiyorsa, klima evin içerisine su damlatıyor olabilir. Bu nedenle klimanın altına su damlayıp damlamadığını da kontrol ediniz.
  • Soruna neden olan filtre kirliliğini gidermek için filtreleri temizleyiniz ve yüksek fanlı klima çalıştırma alışkanlığınızı bırakınız.

Sorunların devam etmesi halinde ise mutlaka teknik servisten destek almalı ve sorunun profesyonel şekilde giderilmesini sağlamalısınız.

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45