Klimanın Dış Ünitesinden Su Akıyor

Klimanın Dış Ünitesinden Su Akıyor

Klimanın dış ünitesinden su akıyor problemi hemen hemen her evde karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Klimalar farklı nedenlerden dolayı su akıtabilmektedir. Klimanın dış ünitesinin su akıtması düşündüğünüz gibi endişe verici bir durum değildir. Klimanızın dış borularından akan su herhangi bir sorun belirtmemektedir. Endişe edilmesi gereken problem klimanın dış değil iç ünitesinden su gelmesidir.

Peki klimanın dış ünitesinden neden su akar ve çözümü nedir?

Klimanın Dış Ünitesinden Su Akması Problemi Nasıl Çözülür?

Klimanın dış ünitesinden su akıyor diye endişe etmenize gerek yoktur. Klimanın dış ünitesinden akan su herhangi bir soruna işaret değildir.

Eğer klima soğutmadayken su akıtıyorsa;

  • Klimanın soğutma modunda çalıştığı zaman iç ünitesinde nem birikir ve bu nemin dışarı atılması gerekir. Nem dolayısıyla klimanın bakır borularında yoğuşma meydana gelir ve bu sebeple su akıntısı oluşur. Bu durum herhangi bir arıza değildir.

Eğer klima ısıtmadayken su akıtıyorsa;

  • Ortam sıcaklığı eğer 0°C altına düşerse klimanın dış ünitesinde donma oluşur. Donma sorunun ortadan kalkması için klima çalışma modunu değiştirerek dış üniteye sıcak hava göndermeye başlar. Gönderdiği sıcak havayla amaçladığı şey buzlanmayı çözmektir. Yani bu durum herhangi bir problem belirtisi değildir.

2 thoughts on “Klimanın Dış Ünitesinden Su Akıyor

  1. Klimam dış üniteden su akıtıyor. Servisi çağırdım, drenaj hortumunun tıkalı olduğunu söylediler. Temizlettim ama yine su akıtıyor.

  2. Klimam dış üniteden su akıtıyor. Dün geceden beri çalışıyor ama su akışı giderek artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45