Midea Klima P0 Hatası

Midea klima p0 hatası temel nedeni soğutma sistemindeki sorundur. Sadece kumandanın yanlış tuşlarına basılmış olması da bu sorunu oluşturabilmektedir. Bu yüzden kumandanın üzerindeki ayarları da olması gerektiği gibi düzenlemelisiniz. Eğer burada bir sorun yok ise dış üniteyi iyice kontrol etmeniz gerekmektedir. Arızanın kaynağı orasıdır.

Midea Klima P0 Hatası için Neler Yapılmalıdır?

Klimanızda p0 kodlu arıza oluşmuşsa yapmanız gereken kontroller ve değişiklikler şu şekilde olmalıdır:

  • Filtrenin soğutulması gerekmektedir. Filtrenin soğuması için temiz olması gerekir. Sonuç olarak hava akışı normale dönecek ve klimanız soğuk hava sağlayacaktır.
  • Filtrenizin iç yüzeyi kirliyse temizleyin. Klima teknik servis ekibi tarafından klima kontrolünde bir problem varsa problem çözülür.
  • Klimanın gazı bitmişse, yeniden doldurulması gerekir. Klima kompresörünün arızalı olup olmadığını kontrol ederek sorunu çözebiliriz.
  • Borularda problemler (sızıntı gibi) varsa bu kaçaklar giderilmeli ve borular değiştirilmelidir. Arıza tespit edilerek klimanın ana kartı değiştirilmeli veya onarılmalıdır. Klimanın neden sıcak hava göndermediği sorunu da aynı arıza probleminden kaynaklanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45