Midea Klima F5 Hatası

Midea Klima F5 Hatası neden oluşur? Klimanız kullanım sırasında beklenmedik şekilde davranabilir ve düzgün çalışmayabilir. Bu durumu çözmek için klimanızı incelemeli ve de dış ünitede mi iç ünitede mi arıza olduğunu belirlemelisiniz. Böylelikle oluşan arızayı kolaylıkla yok edebilirsiniz. F5 arızalar hem iç ünitede hem dış ünitede görülebilir. Bu arızanın oluşmasına neden olabilecek pek çok olay vardır. Voltaj düşüklüğü, dış ünite borularındaki hasar veya elektrik akımındaki kesinti gibi.

Midea Klima F5 Hatası Çözümleri Nelerdir?

Sahip olduğunuz klimanızın f5 hatası verip vermediğini kesin olarak anlamak ve oluşan bu arızayı ortadan kaldırmak için aşağıdaki periyodu izlemelisiniz.

  • Dış ortam sıcaklığı çok düşük olduğunda veya ısıtılan ortam sıcaklığı uzaktan kumandada seçtiğiniz değere ulaştığında klimanın en sağındaki kırmızı ışığın yanması normaldir.
  • Yaklaşık 30 dakika içinde “defrost” işlemi tamamlandığında veya oda sıcaklığına bağlı olarak klimanız tekrar üflemeye başladığında ışık sönecektir.
  • Dış sıcaklık çok düşükse arıza f5 arızasıdır
  • Dış sıcaklık 0 santigrat dereceye yakın olduğunda, klimanın dış ünitesinde buzlanma oluşacaktır.
  • Bu durumda klima aralıklı olarak buzu eritmek için çalışır ve iç ünitenin ön panelinde en sağda bulunan kontrol lambası yanar.
  • Bu bir “defrost” işlemidir, bir arıza değildir. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra düzelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45