Profilo Klima Isıtmıyor

Profilo Klima Isıtmıyor

Profilo klima ısıtmıyor sorunu zaman zaman karşımıza çıkabilen bir sorundur. Hem evlerde hem de işyerlerinde sıklıkla tercih edilen Profilo klima, daha konforlu ve verimli yaşam alanları yaratmak için iç ortam havasını soğutan ve ısıtan, toz ve partikülleri filtreleyen cihazlardır. Artık bir lüks değil, gerekli bir cihaz olan Profilo klima eğitim kurumları, işyerleri, apartmanlar, restoranlar, oteller ve hastaneler gibi birçok alanda kendine yer buluyor. Teknoloji geliştikçe verimi daha yüksek ve enerji tüketimi daha düşük olan Profilo klimalarda zaman zaman çeşitli arıza ve problemlerle karşılaşabilmektedir.

Profilo Klima Isıtmıyor Çözümü

  • Klima ısıtma modunda değilse, ısıtmayabilir. Bu durumda klima ünitesinden güneş veya ısı sembolü seçilmelidir.
  • Klima sıcaklık ayarı, ortam sıcaklığından daha yüksek olmalıdır. Isıtma seviyesini buna göre ayarlamanız gerekir. Ortam sıcaklığı ayarlanan değerin altında ise ısıtma sağlayamayacak ve bu durumda sonuç elde edemeyeceksiniz.
  • Dış ünite devreye giriyor mu girmiyor mu buna bakılmalıdır. Giriyor ise parçalarda sorun vardır. Dış ünite devreye girmiyorsa klimanız elektronik olarak bloke olmuştur. Bu durumda klimada resetleme işlemi yapılmalıdır. Cihazın şartelini kapatın ve 5 dakika kadar bekleyin ardından tekrar açın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45