Mitsubishi Electric Klima Isıtmıyor

Mitsubishi Electric Klima Isıtmıyor

Mitsubishi Electric klima ısıtmıyor sorununu birçok kullanıcı yaşamaktadır. Klima filtreleri oldukça hassas olduğu için bazı arızalar yaşanabilmektedir. Bazı arızaların çözümleri oldukça kolay çözümlenebilirken bazı arızaların çözümleri ise zor bir şekilde çözülmektedir. Çözülmesi zor sorunları teknik servisin çözmesi daha kolay olmaktadır.

Mitsubishi Electric Klima Isıtmamasının Sebebi Nelerdir?

Mitsubishi Electric klimanın ısıtmaması birden fazla nedeni vardır. Bu nedenler cihazın iç ve dış ünitesinden kaynaklanabilir veya kumandadaki ayarlarla alakalı bir sorun teşkil edebilir. Bu nedenlerden bazıları şu şekilde olabilir;

  • Doğru montajlama yapılmaması sonucu klima ısıtmıyor olabilir.
  • Klimanın içerisinde bulunan filtrelerin toz toplaması ile tıkanma olabilir. Filtrelerin temiz bir şekilde su ile yıkanması sonucu sorun çözülecektir.
  • Mitsubishi Electric klimanın ısıtmamasının bir diğer sebebi ise klima gazının eksik olmasıdır. Cihaza tekrar gaz basarak bu sorun ortadan kaldırılır.
  • Yaz ayarının kış ayarına çevrilmemesi sorucu klima ısıtmayabilir. Kumandanın ayarlarından bu ayar düzletilebilir.
  • Dış ünitenin üzerinin kapatılması sonucu klima ısıtmıyor olabilir.

Bu gibi nedenlerden dolayı Mitsubishi Electric klima ısıtmıyor olabilir. Arızayı çözmek için teknik servisten yardım alınmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45