Samsung Klima DF Ne Demek?

Samsung klima df ne demek? Sorusu Samsung marka klima sahipleri tarafından sorulmaktadır. Özellikle elektronik cihazlar birtakım nedenlere bağlı olarak arıza yaparak hata kodu verebilir. Samsung klimanızın hata kodları ve hata kodlarını gidermenin yollarını kullanma kılavuzunda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Samsung marka klimanızın dijital ekranında df kodu yer aldığında yapılacak işlem nedir? Sorusuna cevap vermeden evvel df ne anlama geliyor konusunu açıklamak gerekir. DF buz çözme anlamına gelir. Klima ani sıcaklık değişmelerine bağlı olarak buzlanma yapabilir. Buzu gidermek amacıyla df moduna geçer.

Samsung Klima DF Modundayken Ne Yapmak Gerekir?

Samsung marka klimanızın df modunda olması demek bobinin buzlanması anlamına gelir. Bu buzlanmayı gidermek için şu adımlar uygulanmalıdır;

  • Klima bobini buzlandığında klima otomatik olarak defrost moduna geçer.
  • Buz temizleninceye kadar kendiliğinden buzu çözme anlamına gelen defrost sistemi bittiğinde normal çalışma düzenine geçer.
  • DF modu bittiğinde eğer arıza düzelmemişse farklı bir arızadan bahsedilebilir. Arızanın daha içinden çıkılmaz bir hale almaması için ise yetkili servise haber verilmesi gerekir.

One thought on “Samsung Klima DF Ne Demek?

  1. DF hatası, Samsung klimanın defrost moduna geçtiğini gösteriyor. Klima, bu modda dış ünitedeki buzları eritmek için çalışır. Bu, genellikle kış aylarında soğuk havalarda normal bir durum. Ancak eğer klima bu modda çok uzun süre kalırsa, bir teknisyen kontrolü gerekebilir. Bazen sensörlerdeki sorunlar bu durumu uzatabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45