Samsung Klima Dış Ünite Ses Yapıyor

Samsung klima dış ünite ses yapıyor ise bunun birkaç sebebi olabilmektedir. Öncelikle dış üniteden kaynaklı olarak yaşanılan sorunlarda temel sebebin kompresör aşınmasından kaynaklı deformasyon olabileceği bilinmelidir. Bunun yanı sıra klima sistemi içerisinde ideal seviyede gaz olmaması da dış ünitede ses yaratabilmektedir. Klimalara düzenli olarak bakım yaptırılmaması ve bu sebepten ötürü klimanın aşırı kirlenmesi de çalışma esnasında ses üretebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra motordan kaynaklı olarak yaşanan teknik arıza durumları da klimanın yüksek sesli çalışmasına sebep olabilir.

Samsung Klima Dış Ünite Ses Sorunu Çözümü

Samsung klima dış ünite ses yapıyor için özellikle yaz aylarında kullanıcılar tarafından birçok servis talebi alınmaktadır. Eğer Samsung marka klimalarda bu sorun yaşanıyorsa aşağıdaki adımlar izlenerek hareket edilmelidir.

  • Ses üretebilecek durumun ne olduğunun doğru biçimde tespit edilebilmesi için yetkili servis çağırın.
  • Dış ünite sesini tamir etmek için öncelikle motorun üst kısmında bulunan vidalar sökülür ve üst kapak çıkarılır.
  • Yan taraflarda bulunan vidalar çıkartıldıktan sonra klima ön paneli yerinden çıkartılır. Burada sorunun ne olduğu rahatlıkla tespit edilir ve çözüm süreci yetkili servis tarafından gerçekleştirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45