Vestel Klima Işıklar Sırayla Yanıp Sönüyor

Vestel klima ışıklar sırayla yanıp sönüyor problemi filtre ile ilgilidir. Filtre tıkalı uyarısı olarak bilinen bu sorunun çözümü için sıra ile belirli adımları izlemek gerekir. Evde kendiniz yapabileceklerinizi yaptıktan sonra sorun çözülmez ise servis çağırmalısınız.

Hayatı kolaylaştıran klimalar gerek kullanımdan dolayı gerek klimadan dolayı bozulabilir. Bazı kodlar ve ışıklar ile bize bu konuda bilgi verirler. Bunların yine bazısını kullanıcılar çözebilir. Ama bazısı için mutlaka servis çağırmak gerekir.

Klimaların verdiği uyarıları araçlarından biri de ışıklardır. Her birinin bir anlamı varken hep beraber yanmaları da başka bir problemi ifade eder. Işıkların sıra ile yanıp sönmesi filtrenin tıkalı olduğunu söyler. Bu durumda yapılması gerekenler şöyledir:

  • Klimanın filtresini temizleyerek işleme başlayınız. Çıkarıp yıkamalısınız. Yıkama işleminden sonra kurulayıp tekrar asınız.
  • Filtreyi yaktıktan sonra klimayı açınız. Kumandadan derece düğmeleri olan artı ve eksiye aynı anda basınız. Yaklaşık 10 saniye basılı tutmanız gerekiyor.
  • Yukarıdaki işlemleri sırasıyla yapınca sorun çözülmelidir. Ancak çözülmez ise servis çağırınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45