Vestel inverter Klima ER 06 Hatası ✔️ (ÇÖZÜMÜ)

Vestel inverter klima er 06 hatası veriyorsa, ürün modeline göre arızanın da değiştiğini bilmek gerekir.

Vestel İnverter Klimalardaki er 06 Hatasının Çözümü

Vestel klimanın 06 hatası vermesinin nedenini öğrenmek için, öncelikle klimanızın modelini seçmeniz gerekir. İnverter modellerde bu hata kodunun belirmesiyle ürünü yetkili servisin görmesi gerekmektedir. Vestel inverter klima er 06 hatası görüldüğünde, iç ve dış sinyal kablosu hatası olduğunu söylemek gerekir. Genel olarak bağlantı ve iletişim sorunu olarak bilinmektedir. Vestel inverter serisindeki bu hata kodunu klimasında gören kullanıcıların kapatıp açtıklarında sorunun düzeldiğini ancak belli bir süre sonra aynı hata kodunun görülmeye devam ettiğini ifade ettikleri söylenebilir.

  • Topraklanmanın olmaması ya da yetersiz olmasından kaynaklı bir sorun olabilme olasılığı bulunmaktadır. Topraklanma ölçüm cihazıyla, topraklama kontrolü yapılabilmektedir.
  • İç ve dış ünite üretim tarihlerinin farklı olmasından kaynaklı sorun olabilmektedir.

Bu konuda teknik destek almak için, öncelikle klima modelinizi teknik ekibe doğru şekilde iletmeniz gerekir. Her Vestel klimaya uygulanacak çözüm yöntemi farklı olacaktır. Bu nedenle doğru müdahale yapma adına, konuyla ilgili bilgili kişilerin olması gerekir.

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45