Vestel Klima Kumandası Çalışmıyor

Vestel klimanızın uzaktan kumandası çalışmıyorsa, bu makalede sorunları anlamanıza ve çözmenize yardımcı olacak adımları bulacaksınız.

Vestel Klima Kumandası Çalışmıyor Ne Yapabilirim?

Bağlantı ve Kumanda Kontrolü:

 1. Sigorta Durumu Kontrolü:
  • Klimanın bağlı olduğu sigortanın açık olduğundan emin olun. Sigorta sorunu varsa, değiştirilmesi gerekebilir.
 2. Uzaktan Kumanda Ekranı:
  • Kumanda ekranında rakamlar görünüyorsa, kumandayı klimanınıza doğrultarak butonlara bastığınızda “bip” sesi gelmelidir.

Pil Değişimi ve Saat Ayarı:

 1. Pil Durumu Kontrolü:
  • Kumandanızın ekranında rakamlar görünmüyorsa, pillerini kontrol edin. Eğer piller zayıf durumdaysa, değiştirilmesi gerekebilir.
 2. Saat Ayarı:
  • Pilleri değiştirdikten sonra, kumandayı klimanınıza doğrultarak butonlara bastığınızda üründen “bip” sesi gelmemesi durumunda, saat ayarını kontrol edin.

Profesyonel Destek:

 • Pilleri değiştirdikten sonra sorun devam ediyorsa, ürününüzü yetkili servisimiz kontrol etmelidir. Profesyonel yardım alarak daha karmaşık sorunları çözebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S: Sigorta sorunu nasıl çözülür?

C: Sigortanın durumunu kontrol edin. Eğer sigorta açıksa, değiştirilmesi gerekebilir. Ancak, sorun devam ederse profesyonel servis yardımı alın.

S: Pilleri değiştirdim, ancak hâlâ çalışmıyor. Ne yapmalıyım?

C: Saat ayarını kontrol edin. Eğer saat ayarı düzgünse ve kumanda hala çalışmıyorsa, servis ile iletişime geçin.

One thought on “Vestel Klima Kumandası Çalışmıyor

 1. Vestel klima kumandanız çalışmıyor ise öncelikle kumandanın pillerini kontrol ederek başlayabilirsiniz. Pillar eski veya zayıf olabilir, yeni pillerle değiştirmeyi deneyin. Eğer bu çözüm işe yaramazsa, kumanda üzerindeki herhangi bir düğmenin sürekli basılı kalmadığından emin olun, çünkü bu durum sinyal gönderimini engelleyebilir.

  Kumanda hâlâ çalışmıyor ise, kumandanın iç temizliğine ihtiyaç olabilir. Kumanda düşmüş veya suyla temas etmiş olabilir. Kumandayı açıp, içindeki devre kartının temiz ve kuru olduğundan emin olun. Nemli bir bezle hafifçe silerek toz ve kirlerden arındırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45