Vestel İnverter Klima Er 26 Hatası

Vestel İnverter Klima Er 26 Hatası

Vestel inverter klima er 26 hatası sıklıkla karşılaşılan arıza kodları arasında bulunmaktadır. Bilindiği üzere klimalar iç ve dış üniteden oluşmaktadır. İki ünitenin de montajının kurallara uygun olarak yapılması gerekir. Bunun için de servis yardımı alınması gerekir. Kurallara uygun olarak montaj yapılmayan klimalar hem verimsiz çalışır hem de kısa süre içinde arızaya geçer. Klima bakımlarını da düzenli yaptırırsanız bazı hata kodları ile karşılaşmazsınız.

Vestel İnverter Klima Er 26 Hatası Nedenleri

Vestel inverter klima er 26 hatası klimanın dış ünitesinde meydana gelen sorunları size bildirmektedir. Er uyarısının yanında bulunan bazı sayılar klimanın farklı arızaları hakkında sizlere bilgi vermektedir. Bu arıza kodunun görülme nedenleri şunlar olabilir:

  • Dış ünite fan motoru bozulmuş olabilir.
  • Dış ünite kondanser arızası olmuş olabilir.
  • Evaporatör arıza yapmış olabilir.

Klimanın dış ünitesi dışarıda olduğu için olumsuz hava şartlarından çok çabuk etkilenir. Yağmur, kar, rüzgar ya da güneşten etkilenen dış üniteye belirli aralıklarla bakım yapılmalıdır. Bu konuda Vestel klima servisi yardımı alınmalı ve dış ünitenin kontrol edilmesi sağlanmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45