Vestel Klima Dış Ünite Su Akıtıyor

Vestel klima dış ünite su akıtıyor sorunu ile karşılaşıldığı zaman bu durumun bazı sebepleri olabilmektedir. Klimalar ile ilgili sorunlar oldukça fazladır. Ancak en çok karşılaşılan sorunlardan birisi şüphesiz klimanın dış ünitesinin su akıtmasıdır. Böyle bir durumla karşılaşan kişiler ne yapmaları gerektiğini merak etmektedir.

Vestel Klima Dış Ünite Su Akıtıyor Sebepleri

Vestel klima dış ünite su akıtıyor sorununda birkaç sebep olabilmektedir. Klimanın dış ünitesinin su akıtma sebepleri ve çözümleri:

  • Yazın klima çalışırken yoğuşma iç ünitede meydana gelmektedir. Yoğuşma oluştuğu için iç ünitede su oluşur ve bu su dışarıya bu şekilde atılır
  • Kışın çalışan klimalarda yoğuşma dış ünitede meydana gelmektedir. Dış ünitenin alt kısmında su akması normal olarak karşılanmaktadır.
  • Klima borularından su akıtma durumu var ise, borular içinde soğuk gaz geçişi olduğu anlamına gelmektedir. Sıcak ve yoğuşma durumunda vanalarda ve borularda terleme olması normal bir durumdur.

Klimanızın iç ünite, dış ünite ya da borulardan su akıtma durumuna şahit olduğunuz zaman endişelenmenize gerek yoktur. Bu durum genel olarak normal karşılanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45