Vestel Klima Isıtma Modunda Çalışmıyor

Vestel klima ısıtma modunda çalışmıyor sorununu bazı kullanıcılar yaşıyor. İhtiyaç duyulan anlarda klimaların çalışmaması ise insanları zor durumda bırakıyor. Klimalar yaz kış demeden kullanılan ürünlerdir. Özellik ile kışı hafif geçen ve yaz ayları çok sıcak olan yerlerde daha çok tercih edilir.

Klimaların ısıtmamasının nedenleri ise pek çok sebebe bağlı olabiliyor. Bazı sorunları sizler çözebilir iken bazılarını da ancak servis yapabiliyor. Klimanın ısıtma yapmama sebepleri ve yapılacaklar şu şekilde sıralanabilir:

  • Klima kış modunda olmayabilir. Bu ayara getirerek tekrar denemelisiniz. Kış modu için güneş olan düğme ya da heat yazılı olan yere basmak yeterli olacaktır.
  • Derece düşük ise ısı yeterli gelmiyordur. Isınması istenen alan 25 derece iken klima 23 derecede ayarlı ise bu ısı odanın ısınmasını sağlamaz. Dereceyi yükselterek ısıtıp ısıtmadığını kontrol ediniz.
  • Klimayı resetleyerek sorunun çözülme durumunu inceleyiniz.

Yukarıdaki seçenekleri denemenize rağmen klima odayı hala ısıtmıyor ise bir servis çağırmalısınız. Sorun daha detaylı ve karışık olabilir.

Close

Son Arızaları

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45