Airfel Klima E8 Hatası

Airfel klima e8 hatası sorunu, klima kullanıcıları tarafından cihazlarının uyarı vermesi durumunda karşılaşılan sorunlardandır. Klimaların bazen kısa devre yaparak arıza vermesi oldukça normal bir durumdur. İç ve dış ünitelerin bakımının yapılmaması durumunda birtakım problemleri de beraberinde getirebiliyor. Söz konusu her ne olursa olsun klimalarınız için doğru tespitin yapılmasını sağlamak oldukça önemlidir. Sistemlerin arıza vermesi elektrik kaynaklı olabileceği gibi klimanın düzenli temizliğinin yapılmamasından da kaynaklı olabilir.

Airfel Klima E8 Hatası Çözümü

Airfel klima e8 hatası; donmalara karşı koruyucu, aşırı ısınma koruyucusu ya da aşırı akım girişi olarak bilinen hatalardan biridir.

  • Klimanızın kendi kendini koruyabilme fonksiyonlarında arıza meydana gelmişse mutlaka yaz ve kış aylarında düzenli olarak aylık periyotlarla klimanızın temizliği yapılmalıdır. Genelde arızaların en büyük sebebi klimaların rutin temizliğinin yapılmamasından kaynaklı olarak arızalar meydana gelmektedir.
  • Klimaların sık sık aşırı ısınmalarından dolayı meydana gelen problemlerde klimanızı kapatmanızı öneririz. Yetkili servis ile iletişime geçerek arıza sorununu giderebilirsiniz.
  • Aşırı akım yüklemesinden dolayı arıza veriyorsa elektrik panellerini kontrol ediniz.
Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45