Airfel Klima Neden Isıtmıyor

Airfel klima neden ısıtmıyor sorunu, klimalar her zaman aynı performansı göstermeyebilir. Bu durumun çeşitli birtakım sorunları da beraberinde getirebileceğinin göstergesidir. Klimanın ısıtma işlevini yerine getirmemesi durumunda alanında tecrübeli uzmanlardan destek almanızı öneririz. Klima sıcak hava üfleyemediği için ısıtma işlemini gerçekleştirmez. Bu durum mekanlarınızı ısıtmada büyük sorun teşkil etmektedir. Kullanıcı kaynaklı ya da klimanın herhangi bir sebepten dolayı darbe alması sonucunda bu arızalar gözlemlenebilir. Elbette ki bu sorunlar sadece kullanıcısından ya da aldığı darbeden kaynaklı olmayabilir. Başka sebeplerin de olabileceğinin göstergesidir.

Airfel Klima Neden Isıtmıyor Çözümü

Airfel klima neden ısıtmıyor;

  • Klima gazının beklenen düzeyin altında ya da üzerinde olması klimanın ısıtmasındaki engellerden biridir. Bu durumda gaz kontrollerinin yapılmasını öneririz.
  • Klimanın iç ünitesinin kirlenmesi, klimayı düzenli periyotlarla temizlememekten kaynaklı ısıtma sorunu yaşatabilir. Temizliğinin düzenli aylık periyotlarla yapılmasını tavsiye ediyoruz.
  • Klimanın hava filtresinin kirlenmesi, sıcak havayı üflemede problem yaratır. Hava filtresini temizleyin. Temizlerken klimanıza karşı oldukça nazik olun. Aksi takdirde hava filtresinin akışını bozabilirsiniz.
  • Klimanın kumandası bozuksa, klima sıcak hava komutunu algılamaz. Böyle bir sorun ısıtma işlemini yerine getiremeyeceği anlamına gelir. Dolayısı ile yeni bir kumanda temin ediniz.

Tüm belirtmiş olduğumuz işlemler hakkında herhangi bir tecrübeniz yoksa lütfen yetkili servisle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45