Airfel Klima Üflemiyor

Airfel klima üflemiyor ise eksik yapılan komutlardan kaynaklı olabilir. Klimalar kullanıcı tarafından uzaktan kumanda ile doğru komutları vermediği zaman istenilen performansı göstermez. Uzaktan kumanda ile yapılan işlemlerin doğru yapılıp yapılmadığına bakılmalı. Yine de sorun uzaktan kumanda ile verdiğiniz komutlardan kaynaklı olmayabilir. Arıza klimanın kendisi ile ilgili ise klima zaten dijital ekranında hata kodları vererek arızası olup olmadığını bildirir.

Airfel Klima Üflemiyor Problemi

Airfel klima üflemiyor probleminin birçok sebebi olabilir. Bu durumda bir dizi işlemlerin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmek gerekir.

  • Airfel klimanızın aylık periyotlarla temizlik ve hijyenine dikkat edin. Yapılmayan temizlik sonucunda klimanızın hava çıkış mekanizmasının tıkanması üzerine klimanın hava üflemediğine şahit olursunuz.
  • Kapının veya pencerelerin klimanın çalıştığı esnada açık ya da kapalı olduğundan emin olunuz. Klimayı çalıştırdığınız esnada dışarıdan gelecek sıcak-soğuk havanın klimanın üfleme zamanına denk geldiğinde klimanın çalışmadığını düşünebilirsiniz.
  • Klimanızı doğru çalıştırdığınızdan emin olun. Düşük derecede ise soğuk yüksek derecede ise sıcak hava üfler. Hava üflerken uzaktan kumanda ile seçtiğiniz hava basma gücünün az ya da çok seçilmiş olması klimanızın doğru bir şekilde üflememe gibi sorunlarıyla karşı karşıya bırakabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45