Airfel Klima F1 Arızası

Airfel klima f1 arızası sonucunda iç ortamdan kaynaklı birtakım sıcaklığı ölçen sensörlerin işlevini yerine getirememelerinden kaynaklı durumlardır. Klimaların iç kısmındaki parçalar oldukça mekaniktir. Böyle durumlarda eğitimli olmak gerekir. Klimanın hata sorunlarına ve çözümlerine dair herhangi bir bilginiz yoksa yetkili servis ile iletişime geçmenizi öneririz. Klimaların kullanmış olduğu sembolik dil arıza tespitini kolaylaştırır. Klimaların arıza verip vermediği birbirinden farklı kodlar aracılığıyla belirtilir. Elbette ki her kod farklı arıza nedenlerini belirtir. Böylece arıza teşhisini koymakta kolaylaşır.

Airfel Klima F1 Arızası Çözümü

Airfel klima f1 arızası;

  • Sensörün kısa devre yapmasından kaynaklı olan böyle bir sorunla karşı karşıya kalındığında klimaya elektrik akımının gerçekleşip gerçekleşmediğine bakınız.
  • İç sensörde bulunan elektrik kablolarının kısa devre yapması sonucunda kablolar özenle değiştirilmeli sağlam kablo parçaları onarılmalıdır.
  • Doğru bağlanamayan kablolar aynı kısa devreyi tekrardan gerçekleştirecektir. Bu durumda eğer ki klimayı tamir edebilecek bilgi ve tecrübeye sahip değilseniz, yetkili servisle iletişime geçmenizi öneririz. Tekniker klimanızın kısa devre yapmış kablolarını onararak arızayı çözümleyecektir. Elektrik panelinizde de sorun varsa şalteri değiştirmeniz öneririz.
Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45