Arçelik Klima Sigorta Attırıyor

Arçelik klima sigorta attırıyor sorunu yaşıyorsanız kısa devre sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Elektronik aletlerin korunması ve düzensiz elektrik akımından zarar görmemesi için sigorta kullanılmaktadır. Özellikle kombi ve klimalarda ayrı sigorta kullanılması düşük voltajlardan cihazınızı korumaktadır. Herhangi bir elektrikli cihazın sigortayı attırması elektrik tesisatı sorunlarıyla ilgili olabilir. Kullanılan aletin voltajı, sigortanın amper değerinden fazla olabilir. Bu durumda fazla yükü hisseden sigortalar atabilir.

Yeni üretilen klimalar elektrik tasarrufu yaparak fazla enerji sarfiyatını engellemektedir. Klimanın ayrı sigortası olması da onu güven içinde kullanmanızı sağlamaktadır. Klimanızın sigorta attırmasının sebepleri şunlar olabilir:

  • Klima sigorta bağlantı kablolarında yıpranma olabilir.
  • Kabloların ezilmesi, kırılması gibi problemleri olabilir.
  • Sigortanın atmasına neden olan arızalar klimanızın iç aksanlarında oluşmuş olabilir.
  • Kurulumu kurallara uygun olarak yapılmayan klimalar sigorta attırma sorunu ile karşılaşabilir.

Arçelik klima sigorta attırıyor sorunu yaşıyorsanız herhangi bir yanlış işlem yapmamak adına klimanıza ya da elektrik tesisatınıza dokunmamalısınız. Çünkü elektrik konusu ehil kişiler tarafından incelenmelidir. Arçelik Klima Servisi ve teknik personelinden yardım alarak sorunun giderilmesini talep etmeniz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45