Arçelik Klima Isıtmıyor

Arçelik klima ısıtmıyor sorunu yaşayanlar öncelikle klimalarının ısıtma modunda olup olmadığını kontrol etmeleri gerekir. Uygun olan sıcaklık derecesini seçmelisiniz. Eğer açık pencere ya da kapı varsa kapatmanız gerekir. Genel kontrollerden sonra ısınmada sorun yaşıyorsanız bazı arızalar ya da sorunlar buna neden olmuş olabilir. Klimanızdaki tıkanıklıklar istenilen havanın size üflenmemesinde büyük etkendir.

Düzenli filtre temizliği ile cihazın performanslı çalışması sağlanabilir. Klima gazı da cihazın çalışması için önemlidir. Gazı eksik olan ya da biten klimalar sizlere sıcak hava üflemesi yapmayacaktır. Klimaların çalışma sisteminde gaza basınç uygulanması ve havanın ısıtılması kompresör yardımı ile olmaktadır. Oluşan sıkıntılar sizlere sıcak havayı oluşturmayacaktır. Klimanın ısıtmama nedenleri şunlar olabilir:

  • Klimanın filtresi tıkanmış olabilir.
  • Klima gazı bitmiş olabilir.
  • Kompresör arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Dış ünite iç üniteye komut vermiyor ve bazı sıkıntılar yaşıyor olabilir.

Arçelik klima ısıtmıyor sorunu yaşayanlar profesyonel bir yardım almalıdır. Cihazınız için gerekli olan güvenlik önlemlerini alarak servisi aramanız doğru bir karar olacaktır. Arçelik Klima Servisi cihazınızın ihtiyaç duyduğu bakımları gerçekleştirerek verimli çalışmayı sizlere sunacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45