Aura Klima Soğutmuyor

Aura Klima Soğutmuyor sorunu yaşayanlar bunun nedenlerini de merak etmektedir. Klimanızın bütün ayarlarını yaptıktan sonra çalışması ve soğutma yapması gerekir. Ama soğutmuyorsa bunun birçok nedeni olabilir. Özellikle sıcak yaz günlerinde bunaldıysanız klimanızdan da soğuk hava gelmiyorsa kendiniz bazı kontrollerinizi yapabilirsiniz. Özellikle yazlık modda olduğuna emin olmalısınız. Kumandanızın çalıştığına ve belli ısı derecesine göre ayarlanmış olduğuna da emin olmanız gerekir.

Klimanızı çalıştırmadan önce pencere ve kapınızı kapattıktan sonra çalıştırmanızı önermekteyiz. Dikkat etmeniz gereken tüm detaylardan sonra klima soğutmuyorsa bazı sorunlar yaşıyorsunuz demektir.

Klimanın soğutma yapmamasındaki başlıca nedenler şunlar olabilir:

  • Fan arızası meydana gelmiş olabilir.
  • Kompresör arıza yapmış olabilir.
  • Gaz bitmiş ya da azalmış olabilir.
  • Filtre tıkanmış ve hava üfleyemiyor olabilir.
  • Elektronik kart arızası oluşmuş olabilir.

Aura Klima Soğutmuyor sorununda kişiler sadece klimanın filtresini kendisi temizleyebilir. Hatta bunu da ilk defa yapacaksanız mutlaka servise danışmalısınız. Kumandanızın da pili değiştirebilirsiniz. Bunların haricindeki müdahaleler sadece servisler tarafından yapılmalıdır. Aura Klima Servisi soğutmama probleminde teknik ekibiyle yanınızdadır.

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45