Bosch Klima P3 Arızası

Bosch Klima P3 Arızası kompresör yüksek akım koruması olarak bilinmektedir. Klimada bulunan kompresör gazı sıkıştırarak soğuk ya da sıcak havanın oluşmasına fayda sağlamaktadır. Kompresörün çalışmasıyla basınç yükselmektedir. Gazın basıncı da kompresörün çalışmasıyla yükselir. Kompresör ve gaz klimada oldukça önemli bir unsurdur. Yüksek akımla karşılaşıldığı zaman kompresör kendini korumaya alabilmektedir. Bu durumda işlevini yerine getiremez ve hava akımını da kişilere sunamaz.

Bu gibi durumlarda ekranda P3 arıza kodu görünür. Arıza meydana geldiğinde klimanız çalışmaz. Hemen servis yardımı alınarak sorunun giderilmesi gerekir. Klima servisi ortaya çıkan arızayı gidermek için gerekli olan tamirleri uygulayacaktır.

P3 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Elektrikte yüksek akım meydana gelmiş olabilir.
  • Kompresör arıza yapmış olabilir.

Bosch Klima P3 Arızası görüldüğü taktirde teknik destek almak şarttır. Bu konuda sizlere servisler yardımcı olacaktır. Bosch Klima Servisi aranmalı ve durum bildirilmelidir. Servis elemanları sorunu kısa sürede çözüme ulaştırarak gerekli bakımları yapacak ve cihazınızı çalışır halde size teslim edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45