Bosch Klima P6 Arızası

Bosch Klima P6 Arızası cihazınızın filtresinin tozlandığını, tıkandığını ve işlevini yapamadığını sizlere bildirmektedir. Bu arıza kodu birçok markadaki klimalarda görülmektedir. Klimanızın iç ünitesinde bulunan filtresi ortamdaki tozlardan zaman içinde etkilenmektedir. O yüzden belirli aralıklarla filtrenin sökülerek yıkanması ve yerine takılması gerekir. Klima kullanıcıları bu işlemi kendisi yapabilir. Fakat öncesinde gerekli olan güvenlik önlemlerini almaları gerekir. Cihazın fişini çekerek filtreyi yavaşça çıkarmanız, yıkamanız ve kuru olarak yerine takmanız gerekir.

Bu işlemi ilk kez yapacak olanlar ya da herhangi bir terslikle karşılaşmak istemeyenler servis yardımı alabilir. Böylelikle daha garantili ve istenilen sonuçlarla karşılaşmış olacaksınız.

P6 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Filtreler kirlenmiş olabilir.
  • Filtre eskimiş olabilir.
  • Anakart sorun yapmış olabilir.

Bosch Klima P6 Arızası sorunu yaşayan kişiler filtre temizliği ile bir çözüme ulaşamadılarsa cihazın anakartına bakılması gerekir. Bu konuda Bosch Klima Servisi yardımı alarak arızanın araştırılması gerekir. Anakartın tamir edilmesi ya da yenisiyle değiştirilmesi mümkündür. Bunun kararını servis teknik personelleri verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45