Rubenis Klima Kırmızı Işık Yanıyor

Rubenis klima kırmızı ışık yanıyor sorununun çözümü oldukça basit bir işlemdir. Klimalarınızda yanan kırmızı ışığın birçok sebebi olabilir. Basit bir arızadan tutun büyük sistemsel sorunlara kadar nedenler sıralanabilir. Bu arıza sıralamalarından hangi seviyede olduğunuzu bulmak için klimanızın ısıtma ve soğutma performanslarına bakmanız gerekmektedir. Aynı zamanda klimanızın çalışır durumdayken farklı sesler çıkartıp çıkartmadığına bakmalısınız.

Rubenis Klima Kırmızı Işık Yanmaması İçin Ne Yapılmalı

Öncelikle yukarda anlatılan çalışma esnasındaki reaksiyonları izlemeli ve buna göre arıza tamiri yapmalısınız. Bu arıza tamir çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Klimanızın dış ünitesini kontrol etmelisiniz ve de bir şeyin sıkışıp sıkışmadığına bakarak arızayı kolayca çözebilirsiniz
  • Klimanın kablolarını ve şartel panosunu kontrol etmelisiniz. Böylece klimaya şartelden giden güç akımı arızalarını çözebilirsiniz.
  • Klimanızın gazını kontrol ettirmeli ve gereken yıllık bakımı yaptırmalısınız. Bu şekilde oluşan arızayı ortadan kaldırmakla kalmayıp klimanızın kullanım ömrünü uzatmış olursunuz.

Sayılan bakım ve kontrolleri yapmanız dahilinde hala arıza devam ediyorsa teknik servisten yardım almalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45