Rubenis Klima EC Hatası

Rubenis klima Ec Hatası klimanızın sensöründe oluşan bir hatadan dolayı ortaya çıkmaktadır. Halk dilinde oda ısısı sensor hatası olarak da bilinmektedir. Klimanız odanızın ısısını algılamıyor ve bu nedenle odanın sıcaklığını istenen derecede ayarlayamıyor. Bu arızanın nedeni klimada oluşan bir sızıntıdan olabilmektedir. Yapılacak müdahaleler arasında klimanızın soğutucusunu değiştirmek de vardır ama bu kesin çözüm olmayacaktır. Sorunun kaynağı ana ünitededir. Arızayı kesin bir şekilde ortadan kaldırmak istiyorsanız ana makine ve klimanızın iç ünitesini dikkatli bir şekilde kontrol ettirmelisiniz.

Rubenis klima Ec Hatası Nedenleri Nelerdir?

Ec hatasını ortadan kaldırmak için ilk adım olarak yetkili servise ulaşmalısınız. Yetkili servisinizin kontrol etmesi gereken şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Gelen yetkili servis ilk önce klima borunuzdaki sızıntı ve zarar görmüş noktaları belirlemelidir
  • Başka bir yapılması gereken de daha önceden klimanıza onarım yaptırdıysanız, bu onarım yerlerini kontrol etmeli onarım deliklerini belirlemelidir.
  • Yetkili servis klimanızın sensorunu de kontrol etmeli. Kötü sensor ve bağlanmış kötü kablolar ec hatasının oluşma sebeplerindendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45