Rubenis Klima Timer Yanıp Sönüyor

Rubenis klima timer yanıp sönüyor bu ne anlama gelmektedir? Her klimada görülen timer ışığı yanıp sönme arızası oldukça basit bir şekilde çözüme kavuşturulabilir. Bu ve bunun gibi arıza türleri dış üniteden de iç üniteden de kaynaklanıyor olabilir. Durumu anlamak için gerekli incelemeler yapılmalıdır. Doğru yöntem ve tekniklerle klimanızın arızasını öğrenebilirsiniz. Gerekli kontrollere bakarak herhangi bir sorun olup olmadığını görebilirsiniz. Timer ışığının yanmasının asıl nedenlerinden biri bir numaralı olan üniteye ait fanın dönmemesi ardından ikinci ünitenin fanının da dönmemesi ve bunun üzerine üçüncü komprasor adı verilen mekanizmanın devreye girmemesidir.

Rubenis Klima Timer Yanıp Sönüyor Ne Yapılmalı?

Zamanlayıcı ışığının yanıp sönmesi çözümü;

  • Sorun birçok faktörden kaynaklanabilir. Genel olarak bu sorunlar, klimanın iç yapısındaki malzemelerin ömrünün azalması veya darbeler gibi durumlardan kaynaklanabilir.
  • Klimanın hava filtresi kontrol edilmeli ve kirli ise temizlenmelidir.
  • Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için tekrar deneyin. Ve klimayı kapatıp dinlendirdikten sonra tekrar açık moda getirin
  • Akımın klimaya doğru gittiğinden emin olun.
  • Klima zamanlayıcısından kaynaklanan bu sorun, iç üniteye müdahale edilerek giderilebilir. Zamanlayıcı ciddi şekilde hasar görmüşse, parçaları değiştirilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45