Toshiba Klima Kırmızı Işık Yanıyor

Toshiba Klima Kırmızı Işık Yanıyor uyarısını görenler cihazlarında ayarladıkları ısı derecesine dikkat etmelidir. Soğutma yapılması istenilen bir klima 18 derecenin altında bir ısıya ayarlandıysa klimanızda kırmızı ışık yanacaktır. Belirleyen ısıya ulaşamayan klimalar uyarıda bulunurlar. Dış ortam soğuksa ve siz klimanızı ısıtma konumuna getirdiyseniz klima buzlanmayı erittikten sonra ayarlanan dereceye gelmek için güç sarf edecektir. Bu durumda kırmızı ışık uyarısıyla karşılaşabilirsiniz.

Toshiba Klima Kırmızı Işık Yanıyor Sorunu Nedir?

Klimanızda bulunan ışık uyarıları sizlere bazen arızayı bildirirken bazen de klimanızın çalıştığını bildirmektedir. Araştırmanın yapılması ve kırmızı ışığın yanma sebebinin belirlenmesi için servis yardımı almanız gerekebilir.

Klimanızda kırmızı ışığın yanma nedenleri şunlar olabilir:

  • Klima buzlanmayı gideremiyor ve arızaya geçiyor olabilir.
  • Borularda donma problemi yaşanıyor olabilir.
  • Sensör arızası ile karşılaşmış olabilirsiniz.
  • Klima gazı bitmiş olabilir.

Toshiba Klima Kırmızı Işık Yanıyor durumunun araştırılması için servis yardımı almanız gerekmektedir. Toshiba Klima Servisi personelleri sorunun nedenini araştıracak ve bulacaktır. Sizler de böylelikle sorunun giderilmesini sağlayabilecek ve klimanızı verimli olarak kullanabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45