Arçelik Klima Ch Hatası ✔️ (ÇÖZÜMÜ)

Arçelik klima ch hatası klima kullanıcılarının çoğunlukla karşılaştığı hata kollarından biridir. Arçelik firması her geçen gün yeni bir klima modelini piyasaya sunarak klima kullanıcılarının konforunu arttırmaktadır. Üretilen klimalar ne kadar kaliteli ürünlerden oluşsa da yoğun çalışma süresi nedeniyle çeşitli arıza ve hatalar ortaya çıkabiliyor. Klimaların dört mevsimde kullanılan eşyalar olması nedeniyle bazı problemlerin ortaya çıkması kaçınılmaz oluyor.

Arçelik bu problemlerin çabucak ortadan kaldırılması için birtakım kodlar kullanmıştır. Bu kodlardan biri de ch kodudur. Ch kodu bir arızadan ziyade kullanıcı hatasından dolayı ortaya çıkar. Basit bir hata klimada büyük hasarlara neden olabileceği düşünülerek en kısa zamanda tedbir alınmalıdır.

Ch Hatasının Çözümü

Klima kodları kullanıcılar için büyük bir kolaylıktır. Klimanın verildiği kodun ne ifade ettiğini bilmek sorunun çözülmesi için yeterli olacaktır. Ch hata kodu klimaya düşük ya da yüksek voltaj gitmesi halinde meydana gelir. Bu durumda yapılması gerekenler şunlardır;

  • Klimanın çalışması için yeterli voltaj oranı ayarlanmalıdır.
  • Voltajın normal bir oranda gelmesini sağlamak için teknik servisten yardım talep edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45