Arçelik Klima İç Ünite Su Akıtıyor

Arçelik klima iç ünite su akıtıyor sorunu ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bu durumun neden kaynaklandığı konusunda merak edenler için şunu söyleyebiliriz ki; cihazınızda normal olmayan bir durum söz konusudur. Bazı tıkanıklıklar ya da arızalar buna neden olabilir. Öncelikle klimanızın su tahliye hortumuna bakmalısınız. Hortumun ucunda su akışına engel olacak bazı nesneler bulunabilir.

Klimanızı uzun süre soğutma modunda çalıştırdıysanız ve hava da nemli ise bu durumda iç ünitede su akıtma sorunu yaşanabilir. Fan hızını yükselterek cihazınızı tekrar çalıştırın sorun giderildi mi diye kontrol edin. Eğer hala aynı sorun devam ediyorsa bunun başka nedenleri olabilir ve araştırılması gerekir. İç ünitenin su akıtma nedenleri şunlar olabilir:

  • Filtrede tıkanıklık olmuş olabilir. Temizlenmesi gerekir.
  • Hortumda tıkanıklık ya da sorun olabilir.

Arçelik klima iç ünite su akıtıyor sorunu yaşayanlar genel bir kontrol yaptıktan sonra servis yardımı almalıdır. Arçelik Klima Servisi bakım konusunda kişilere yardımcı olmaktadır. Gerekli olan bakımların yapılarak sorunun tespit edilmesi ve giderilmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45