Arçelik Klima İç Ünite Ses Yapıyor

Arçelik klima iç ünite ses yapıyor problemine sıklıkla karşılaşılmaktadır. Klimanıza başlat komutu verdiğinizde az bir sesle çalışmaya başlaması normal bir durumdur. Ama bu sesin çok olması kişileri rahatsız etmektedir. Üstelik bazı arızaların da habercisi niteliğindedir. Ortamda bulunan tozlar zaman içinde klima fanında sıkıntılara neden olmaktadır. Oluşan tıkanıklıklar cihazınızın sesli çalışmasına neden olur.

Düzenli bakımı yapılan klimalarda bu soruna rastlanmayacaktır. O yüzden klima bakımlarını yaptırmanız önemlidir. Hayatınızı kolaylaştıran ve sizlere konforlu bir yaşam sunan klimalara gerekli olan periyodik bakımları yaptırmak servis yardımı ile olmaktadır. İç ünitenin ses yapmasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Cihazın iç ünite fanı kirlenmiş olabilir.
  • Balanslarda sorun olabilir.
  • Fan motoru arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Fan motoru takozları özelliğini kaybettiyse değiştirilmesi gerekir.
  • Motorun rulmanları arıza yaptıysa değiştirilmesi gerekebilir.

Arçelik klima iç ünite ses yapıyor şikayeti olanlar soruna çözüm getirmek için servisi arayarak gerekli olan incelemelerin yapılmasını sağlamalıdır. Daha büyük sorunlara neden olmamak için erken önlem almak önemlidir. Ses probleminde Arçelik Klima Servisi sizlere yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45