Altus Klima Defrost Işığı Neden Yanar?

Altus klima defrost ışığı neden yanar sorusunu pek çok kullanıcı sormaktadır. Defrost karlanma veyahut buzlanmanın çözülmesidir. Bu işlemi cihaz kendisi yerine getirir. Yerine getirirken de bu ışık yanar. Bu ışık ne zaman yanar, ne zaman söner? Hangi durumda arıza anlamına gelir?

Isıtma sırasında klima dış havadan daha düşük derecede olan havayı dış ünite içinde tutar. Bu sırada burada oluşan buzlanmayı arada çözmesi gerekir. Bunun için de ters çevrimde çalışır. Klima ara ara bu modda çalışarak buzlanmanın önüne geçer. Bu moddan çıktıktan sonra da ışığın sönmesi beklenir. Eğer ışık sürekli yanar ise arıza durumundan bahsedilebilir.

Klimanız defrost ışığını sürekli yakıyor ise sorun var demektir. Bu durumda klimayı kapatıp bir süre bekleyerek sorunun çözülüp çözülmediğine bakabilirsiniz. Tekrar açtığınızda ışık hala yanıp sönüyor ise servis çağırınız. Kendiniz müdahale ederseniz büyük sorunlara yol açabilirsiniz. Hem düşük maliyet hem de kısa sürede çözüm için uzman kişilerin müdahale etmesi gerekir.

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45