Altus Klima Neden Isıtmıyor?

Altus klima neden ısıtmıyor sorusu kışın ısınma için de klimalarını kullananlar için sorun olabilir. Altus klimanın ısıtmama gibi bir problemi varsa servis çağırmadan önce yapabileceklerinizi gözden geçirmeniz yararlı olacaktır. Öncelikle ısıtma moduna alıp almadığınız konusunda emin olduktan sonra hala yeterli derecede ısı verip vermediğini bakarak cihazını kontrol edebilirsiniz. Bu durum kullanım şeklinizden kaynaklı da olabilir.

Altus Klimanın Isıtmama Sorununa Çözüm

Altus klima neden ısıtmıyor? Diye düşünenler için öncelikle cam, pencere gibi dış etkenlerin kapalı olduğundan emin olmak gerekir. Bunun haricinde hava girişinin önünün eşyalarla kapalı olup olmadığı da önemlidir. Klimanın hangi modda çalıştığını kontrol ettikten sonra ısı derecesini iyi ayarlayıp ayarlamadığınızı da kontrol ederek, klimada bir sorun olup olmadığına göz atabilirsiniz.

Klimada ayarladığınız sıcaklığın, ortamın sıcaklığından daha yüksek olmasına dikkat etmeli ve klima yönlendirme kanatçığının doğru yönde olduğuna bakmalısınız. Altus klimanın yeterli derecede ısıtmama sorunun çözümü şu da olabilir:

  • Öncelikle klimanızın hava filtrelerinin tıkalı olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
  • Filtreler tıkalıysa tüm deliklerini yeterli derecede temizlemeniz gerekir.
  • Hala yeterli verim alamıyorsanız servis hizmeti almanız doğru olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45