Altus Klima Sıcak Üflemiyor

Altus klima sıcak üflemiyor sorunu varsa, öncelikle bakmanız gereken klimanızın ortama uygun boyutta olup olmadığıdır. Klima bulunduğunuz ortam için çok küçük ya da çok büyük olduğunda yeterli verim almanız zorlaşır. Böyle bir sorun görünmüyorsa, klimanızın gazının azalıp azalmadığına bakabilirsiniz. Klimanın gazı az olduğunda yeterli derecede sıcak üflememektedir. Dış ünitenin devreye girmemesi de klimanızda sorun olduğunun göstergesi olabilir. Dış ünite devreye girmiyorsa, klimanın elektronik açıdan bloke olduğunu da söylemek mümkündür.

Altus Klimanın Sıcak Üflememesi Hakkında Çözümler

Altus klima sıcak üflemiyor konusunda bilgi sahibi değilseniz, birkaç faktörü değerlendirmeniz gerekebilir:

  • Kumandanın bozuk olup olmadığını da kendiniz test ederek klimadan önce kumanda da sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Klimanızda kaçak olup olmadığı kontrol edilebilir ve gazının neden azaldığına bakılabilir.
  • Klimanın hava filtrelerinin kirlenip kirlenmediğini de kontrol edebilir, hava filtresi temizliği yapabilirsiniz. İç ünitenin peteğinin kirlenmiş olmasının yanında, dış ünitedeki kirliliğin de klimanın sıcak üflemesine engel olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

Klimanızda kendiniz çözemeyeceğiniz kadar başka bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, profesyonel destek almanız sonrasında yaşayacağınız daha büyük sorunların önüne geçer.

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45