Altus Klima Kumanda Çalışmıyor

Altus klima kumanda çalışmıyor ise klimanın açılmadığını söyleyebilirsiniz. Genelde klima açılmadığında akla ilk kumanda gelir. Kumanda klimayı açmaya, kapamaya, derecesini ayarlamaya, çeşitli modlara almaya yarayan bir alettir.

Kumandanın çalışmama nedenleri ise oldukça fazladır. Bazısı tamir gerektirir iken bazısı ufak dokunuş ile çalışmaya başlar. Bazı durumlarda ise tamir çözüm olmaz. Kumandanın değiştirilmesi gerekir. Klima kumandası çalışmadığı zaman akla şu durumlar gelmelidir:

  • Klimanız kumandayı görmüyor olabilir. Bu durumda klimaya yaklaşmak gerekir. Böylece kumanda klimanın görüş mesafesine girmiş olur.
  • Sensörler kirlenmiş olabilir. Kumandada bulunan sensörün temizlenmesi ile sorun çözülür. Bunun için eliniz ile sensörü hafifçe silmelisiniz.
  • Sensör bozulmuştur. Durumu servis ile paylaşarak çözüm bulabilirsiniz.
  • Kumandanın pili bitmiştir. Pilin değiştirilmesi ile sorun çözülür.
  • Kumandada bulunan piller yanlış takılmış olabilir. Kontrol ediniz

Yukarıdaki durumları uygulamanıza rağmen hala çalışmıyor ise mutlaka bize ulaşınız. Bu süre içerisinde klimanızı kumandasız şekilde yani el ile çalıştırabilirsiniz. Kumanda tamir edilecek durumda ise sorun giderilir. Ancak tamiri mümkün değil ise yeni kumandayı servisten alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Son Arızaları

TIKLA SERVİSİ ARA
4445545.com 444 55 45